386 millió forinttal tolta meg a kormány Hajdúböszörmény szekerét

Helyi hírek

Teljes egészében átvállalja Hajdúböszörmény kieső iparűzési adóját a kormány – derül ki a város polgármesterének beszámolójából.

Kiss Attila arról is szót ejtett, hogy a magyar kormány még 2020 decemberében a kis és középvállalkozások iparűzési adóbefizetésének mértékét 50 %-ra csökkentette. Az így kieső rész az önkormányzatok bevételéből hiányzik, ezért egyeztetés indult a települések és a kormány között.

Az elmúlt hónapokban több alkalommal is találkoztunk a szakminiszterekkel és államtitkárokkal, akiknek bemutattuk városunk gazdasági helyzetét – teszi hozzá a polgármester.

580 millió forintnyi adó hiányzik a hajdúböszörményi önkormányzat kasszájából

A kormány az általunk benyújtott dokumentumok alapján teljes egészében átvállalja Hajdúböszörmény kieső iparűzési adóját. Így városunk 386 millió forinttal gazdagodik, hiszen ez az összeg a vállalkozóknál marad, az önkormányzati hiányt pedig az állam 100 %-ban átutalja – zárja sorait Kiss Attila.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük